Na wieczorne spotkania z przyjaciółmi polecamy nasze wyjątkowe alkohole. W Niedźwiadku znajdziecie prawdziwe, bieszczadzkie piwo Ursa Maior…

Piwa URSA powstają w Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa Ursa Maior – mikrobrowarze zlokalizowanym w Uhercach Mineralnych, między Leskiem a Ustrzykami Dolnymi. To browar “z krwi i kości”, zbudowany od podstaw oraz prowadzony przez właścicieli – pasjonatów.

Wszystkie piwa URSA (dotychczas uwarzone) to piwa górnej fermentacji, tzw. ales (czyt. ejls). Ales to piwa bogatsze w smaki i aromaty od lagerów (czyli piw dolnej fermentacji). Wynika to z faktu, że drożdże używane do ich produkcji, podczas fermentacji, oprócz alkoholu i dwutlenku węgla, wytwarzają inne związki chemiczne wpływające na bukiet piwa. Są to np. estry, fenole, alkohole wyższe.
Piwa URSA to nie są piwa smakowe. Wszelkie smaki pochodzą od zastosowanych surowców oraz są wynikiem pracy drożdży. Nie używamy sztucznych aromatów, syropów, olejków, czy ekstraktów. Piwa URSA reprezentują określone style piwne lub są autorskimi interpretacjami danego stylu.

A dla wielbicieli mocniejszych trunków – J. A. Baczewski, który po wielu latach powraca do Polski. Wódki Baczewskiego to starolwowskie trunki najwyższej jakości, z ponad 200-letnią tradycją.

Również czekają na Was w Niedźwiadku 🙂

Leave a Reply